תמונה גרפיתראשיתמונה גרפיתמפת האתרתמונה גרפיתהצעות ופניות הציבור
תמונה גרפית
חיפוש  תמונה גרפית
תמונה גרפית
תמונה גרפית
תמונה גרפית
 ראשי
הביקוש לעובדים ברבעון הראשון של שנת 2013 במגזר העסקי (30.4.13)
בנאים 'כחול לבן' - קורס חדש להכשרת עובדים בענף הבנייה יצא לדרך! (30.4.13)
לראשונה בשירות המדינה: סדנא להכשרת מנהלים/ות במגזר הציבורי להטמעה ויישום שוויון וגיוון תעסוקתי (29.4.13)
כ- 100 אנשי עסקים וגורמי ממשל מדרום ברזיל הגיעו אמש לישראל במשלחת ענק בראשות מושל מדינת ריו גרנג'י דו סול (29.4.13)
נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה במשרד הכלכלה תפעל נגד פערי השכר בין נשים לגברים ותעניק חסות לפרויקט חדש לו שותפים שדולת הנשים, מרכז אדווה, שתי"ל והאיחוד האירופי (29.4.13)
פסטיבל "תוצרת הארץ" - קניון אילון ומטה 'כחול לבן' במשרד הכלכלה נרתמים לקידום התוצרת הישראלית ויקיימו בחג השבועות את פסטיבל כחול – לבן (28.4.13)
הביקוש לעובדים ברבעון הראשון של שנת 2013 במגזר העסקי (28.4.13)
שר הכלכלה, נפתלי בנט, החליט להוזיל את דמי הרישום למעונות היום המפוקחים בלמעלה מ-50% משנת הלימודים הקרובה (28.4.13)
ר הכלכלה, נפתלי בנט, בסיור במרכז תעסוקה של משרד הכלכלה בבני ברק: "אנחנו מתכוונים להיות פותחי הסתימות של הבירוקרטיה הישראלית" (25.4.13)
שר הכלכלה בנט למושל מדינת מרילנד: "נסלול אוטוסטרדה שתקל על חברות ישראליות להגיע למרילנד" (24.4.13)
במהלך מבצע זיקוקין בערב יום העצמאות, שנערך ע"י מינהל הבטיחות במשרד הכלכלה, נבדקו 58 אתרים, מהם שוגרו 10 טון זיקוקי דינור – במהלך הביקורת נמצאו הפרות חמורות של כללי הבטיחות במספר אתרים (24.4.13)
משלחת חברי הפרלמנט התאילנדי תבחן פתרונות אבטחת של מתקנים ומוסדות בישראל (24.4.13)
משלחת של 20 חברות ישראליות בתחום מדעי החיים משתתפות בחסות מתימו"פ והמדען הראשי במשרד הכלכלה, בכנס ה- Bio International Conference בשיקגו (23.4.13)
במסגרת מאמצי קידום היצוא הישראלי ליבשת השחורה: טכנולוגיות אבטחת מידע פיננסי ישראליות מבוקשות בדרום אפריקה (23.4.13)
מספר שיא של חברות ישראליות ישתתפו בתערוכת טכנולוגיית המים מהחשובות באירופה (22.4.13)
סין בעקבות אדריכלות ירוקה ישראלית -משלחת ארכיטקטים ואנשי תכנון ובנייה מ[דרום] סין מגיעה לישראל על מנת להתחקות מקרוב אחר אדריכלות "ירוקה" כחול-לבן, במטרה לתת מענה לביקוש ההולך וגדל לבנייה במתכונת זו במדינה האסייתית (22.4.13)
ביוזמת משרד הכלכלה: חברות טכנולוגיה חקלאית מישראל מנסות להשתלב ברפורמות של החקלאות הויטנאמית (22.4.13)
רפורמת "לתקן את המחירים" של משרד הכלכלה:הוזלת עלות אבקות הכביסה, משקפי שמש, נעליים, אופניים, מוצרי טואלטיקה ועוד (22.4.13)
שר הכלכלה חתם היום על הסכם מחקר ופיתוח בין ממשלת ישראל לבין ממשלת פרובינציית גואנדונג שבדרום סין (17.4.13)
חברת DAEWOO INTERNATIONAL הקוריאנית בצעה רכש גומלין בהיקף כ- 75 מיליון דולר בהקמת תחנת הכוח OPC במישור רותם עבור החברה לישראל (17.4.13)
-עוגת יום העצמאות לשר הכלכה נפתלי בנט (14.4.13)
מפקחי משרד הכלכלה יבקרו מחר במוקדי הפעלת זיקוקים:יפקחו על ההכנות להפעלת זיקוקי דינור בערב יום העצמאות (14.4.13)
עשרה נספחים מסחריים חדשים יוצאים לקדם את התעשייה הישראלית ברחבי העולם (14.4.13)
מנכ״ל משרד הכלכלה(התמ"ת), שרון קדמי, הודיע אמש לשר, חה״כ נפתלי בנט, על רצונו לסיים את תפקידו. השניים סיכמו כי קדמי יישאר בתפקידו עד להשלמת חפיפה מסודרת עם המנכ״ל החדש עליו יודיע השר בימים הקרובים (3.4.13)
הגשת עוגת יום העצמאות לשר הכלכלה נפתלי בנט (13.4.13)
מנכ״ל משרד הכלכלה(התמ"ת), שרון קדמי, הודיע אמש לשר, חה״כ נפתלי בנט, על רצונו לסיים את תפקידו. השניים סיכמו כי קדמי יישאר בתפקידו עד להשלמת חפיפה מסודרת עם המנכ״ל החדש עליו יודיע השר בימים הקרובים (3.4.13)
"תוכנית החכות" של בנט: עברת קורס להכשרה מקצועית באמצעות שובר הכשרה ונכנסת למעגל העבודה? קבל עד 2000 ש"ח מתנה ממשרד הכלכלה (10.4.13)
לקראת יום העצמאות, מדווח מטה כחול לבן במשרד הכלכלה (תמ"ת): קרוב ל-100 יצרנים חדשים הצטרפו לפרויקט סימון המוצרים בתו "מיוצר בישראל" בשבועות האחרונים, בכך הגיע מספר היצרנים המסמנים לכ-700! (10.4.13)
מחר (יום חמישי) -- המפגש השנתי של מרכזי הפיתוח של החברות הרב לאומיות בישראל, במעמד שר הכלכלה, נפתלי בנט (10.4.13)
ספרד משקיעה מיליוני יורו בהטמעת טכנולוגיות "ערים חכמות"; מעוניינת בפתרונות כחול-לבן (10.4.13)
ענקית התעשייה מטייוואן מעוניינת בפתרונות מים וטכנולוגיה נקייה מתוצרת ישראל (10.4.13)
בית הדין לעבודה בבאר שבע הרשיע את חברת "רנואר" בעבירות על חוקי עבודה וגזר עליה קנס פלילי בסך רבע מיליון ₪ (9.4.13)
משלחת נציגי 12 חברות ישראליות משתתפת בתערוכה וכנס ביוהנסבורג המוקדשים לאתגרי האנרגיה של אפריקה שמדרום לסהרה (9.4.13)
שר הכלכלה, נפתלי בנט, חתם היום על צו הקובע את הפחתת מחירי הלחם שבפיקוח, בשיעור של 4.17% (9.4.13)
שר הכלכלה נפתלי בנט בפגישת עבודה ראשונה עם נגיד בנק ישראל סטנלי פישר (9.4.13)
שר הכלכלה נפתלי בנט נפגש הערב עם שר התעשייה, המסחר, האנרגיה והתיירות של קפריסין, מר יורגוס לאקוטריפיס (9.4.13)
מינהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית במשרד הכלכלה (תמ"ת), מגייס לשירותיו בעלי/ות השכלה טכנולוגית או מדעית וקורא למהנדסים ובוגרי מדעי הטבע, במקצועות השונים, להצטרף לשורותיו (7.4.13)
נציגי חברת הטכנולוגיה הסלולארית האמריקאית InterDigital יגיעו היום לישראל כדי לבחון השקעות בתעשיית הטלקום (7.4.13)
משרד הכלכלה (תמ"ת) בשיתוף מכון הייצוא הישראלי מקיימים סמינר מקצועי בנושא רישום מוצרי קוסמטיקה בסין (4.4.13)
שר הכלכלה נפתלי בנט בכנס יקירי התעשייה הישראלית: "התעשייה הישראלית היא סוס העבודה של הציונות שמושך אחריו את כל עם ישראל. רק שבמקום לשים מדליות המדינה - שלא בכוונה - שמה שקי חול." (4.4.13)
שר הכלכלה (תמ"ת) נפתלי בנט נפגש אמש עם שר הכלכלה וסגן ראש ממשלת מדינת בוואריה, מר מרטין צייל (4.4.13)
משרד הכלכלה (תמ"ת) יוצא החודש למבצע אכיפה ארצי ברשתות שיווק המזון והמרכולים לאכיפת זכויות עובדים (8.4.13)
ירידה של 8.3% ביצוא יהלומים מלוטשים ברבעון הראשון של שנת 2013 לעומת התקופה המקבילה אשתקד (2.4.13)
משלחת חברות וקרנות השקעה מ"עמק הסיליקון של אירופה" בראשות שר הכלכלה של מדינת בוואריה הגרמנית תגיע לישראל במטרה לקדם שיתופי פעולה בתחום ההיי-טק (2.4.13)
משרד הכלכלה יפתח מחר קורס חדש להכשרת עובדים 'כחול לבן' לענף הבנייה הישראלי (2.4.13)
ראשי > Channels > הודעות לתקשורת ולעתונות > ארכיון הודעות לתקשורת ולעתונות משנים קודמות > הודעות לעתונות - 2013 > אפריל 2013
לקראת יום העצמאות, מדווח מטה כחול לבן במשרד הכלכלה (תמ"ת): קרוב ל-100 יצרנים חדשים הצטרפו לפרויקט סימון המוצרים בתו "מיוצר בישראל" בשבועות האחרונים, בכך הגיע מספר היצרנים המסמנים לכ-700! (10.4.13)

 ל' ניסן תשע"ג

                                                                                              10 אפריל 2013

                                                                                              2013-0045-539

 

 

לקראת יום העצמאות, מדווח מטה כחול לבן במשרד הכלכלה (תמ"ת):

קרוב ל-100 יצרנים חדשים הצטרפו לפרויקט סימון המוצרים בתו "מיוצר בישראל" בשבועות האחרונים, בכך הגיע מספר היצרנים המסמנים לכ-700!

בין המצטרפים החדשים: 'תנובה', שטראוס, טמבור, שטיבל, 'כרמי גולן', מחלבת משק הירש, תעשיות רישתון ועוד.

שר הכלכלה, נפתלי בנט: "בפתחו של יום העצמאות חשוב שנתגאה במוצרים המיוצרים בישראל. אני מברך את החברות שהצטרפו למהפכת "כחול לבן" של משרד הכלכלה, וקורא לתעשיינים וליצרנים נוספים שטרם הצטרפו, לסמן את מוצריהם ולסייע ובכך להגדלת הצריכה ופעילות המשק. זוהי התשובה הטובה ביותר אל מול אלו הקוראים להחרים תוצרת ישראלית בעולם"

 

קרוב ל-100 יצרנים הצטרפו בשבועות האחרונים ליוזמת סימון המוצרים בתו "מיוצר בישראל" ההולכת וצוברת תאוצה. יוזמה זו של מטה כחול לבן במשרד הכלכלה (תמ"ת), בו חברים התאחדות התעשיינים וההיסתדרות החדשה, נועדה לסייע לצרכן הישראלי להבדיל בין המותגים המיוצרים בישראל, לבין אלה המיובאים מחו"ל, וכן לעודד אותו לצרוך מוצרים מתוצרת ישראל, לאחר השוואת מחירים וכאשר הקנייה משתלמת. בין היצרנים שהצטרפו ניתן למצוא את תנובה, שטראוס, טמבור, שטיבל, כרמי גולן, 'חמיאל שמן זית', שעוני עדי, מחלבת 'משק הירש', טחנות קמח באר-שבע בע"מ, 'תעשיות רהיטים לביא', 'שמן זית סבא חביב בע"מ', 'תעשיות רישתון בע"מ', 'אלפא קום אספקה הנדסית', 'ערק מצדה בע"מ', 'אלגרייה', 'משק ימין שלמה ימיו', 'א.ר.נ. נדיב בע"מ' ועוד רבים נוספים.

במסגרת החלטת הממשלה לפעול לסימון מוצרים תוצרת ישראל, משקיע מטה כחול לבן בתמ"ת, בשיתוף התאחדות התעשיינים וההסתדרות החדשה, משאבים רבים כדי לעודד יצרנים מקומיים לסמן את מוצריהם ב"תו מיוצר בישראל" ולסייע לצרכן הישראלי ביצירת כלים ומודעות לזיהוי מוצרים תוצרת כחול לבן. נכון להיום, כ- 700 יצרנים כבר קיבלו זכאות לסימון אלפי מוצרים באמצעות תו "מיוצר בישראל", ו-100 מהם התווספו רק בשבועות האחרונים.

מטה כחול לבן ממשיך לגבש יוזמות נוספות שיסייעו ליצרנים אלה להציג את התו ברשת האינטרנט, בהן שיתוף פעולה עם אתרי סחר מובילים ברשת, המציגים מוצרים המסומנים כמיוצרים בישראל, בהם אתר zap, אתר kama ואתר Mysupermarket, שכבר היום מציגים את תו "מיוצר בישראל" לצד מוצרי הצריכה מתחום ה- Non food, כגון מוצרים לבית. כן השיק המטה בראשית השנה קטלוג מוצרים כחול לבן (buyisraeli.co.il ) המאפשר לכל יצרן להציג את המוצרים שזכאים לסימון באמצעות התו.

ינון אלרועי, משנה ומ"מ למנכ"ל משרד הכלכלה ויו"ר מטה כחול לבן : "רכישת מוצרים המיוצרים בישראל הנה בעלת חשיבות והשפעה רבה על הנעת המשק, התרומה לכלכלה, יצירת תעסוקה וצמצום הפערים, וכמובן, על תחושת הגאווה. חשוב לדעת כי כל מיליארד שקלים של יבוא, המוסבים לייצור מקומי – מייצרים 2,750 מקומות עבודה חדשים ולכן, יש חשיבות רבה לשקיפות, למודעות ולכלים, אשר יכולים לסייע לצרכנים לזהות את המוצרים המיוצרים בישראל, ולבחור בהם כאשר הקניה מתאימה לצרכן, בהתאם לשיקולים שונים בהם מחיר, איכות, שמירה על הסביבה ועוד, הוסיף אלרועי.

על פי סקר תפיסות ועמדות כלפי מוצרים כחול לבן, שנערך על ידי מכון גיאוקרטוגרפיה עבור משרד הכלכלה (תמ"ת), בינואר 2013, 88% מהצרכנים בישראל מעדיפים לרכוש כחול לבן בהנחה שאיכות ומחירי מוצרים כחול לבן ותוצרת חוץ הנם זהים. 42% ציינו כי יסכימו אף לשלם יותר עבור מוצר כחול לבן, כאשר מחירו יקר בעד 10% ממקבילו המיוצא. 42% ציינו כי הם רוכשים היום הרבה יותר מוצרים חול לבן בהשוואה לאשתקד. עוד עולה מהסקר כי 61% מכירים את התו "מיוצר בישראל" ולמעלה מ-70% ציינו כי לקניית מוצרים כחול לבן תרומה לצמצום האבטלה ולשיפור הכלכלה.

אלרועי הוסיף כי "הצרכן הישראלי מבין את החשיבות הגדולה של צריכת תוצרת כחול לבן לטובת המשק הישראלי, אך לעיתים הוא מתקשה לזהות מהו מוצר ישראלי  והאם המותג שהוא רגיל לרכוש מיוצר בארץ או בחו"ל, אלא אם מוצר זה מסומן בתו "מיוצר בישראל", המוכר לצרכנים רבים. לכן פנינו ליצרנים הישראלים לסמן מוצריהם בתו "מיוצר בישראל"  ולסייע לצרכנים לזהות את המוצרים "כחול לבן". אנו מאפשרים לצרכנים לקבל החלטה מושכלת, שלוקחת בחשבון, לא רק את מחיר המוצר אלא גם את איכותו ואת מקום הפרנסה של העבודה המייצר אותו".

ד"ר רון תומר, תעשיין ויו"ר מטה מיוצר בישראל בהתאחדות התעשיינים : "החשיבות ברכישת תוצרת ישראל משמעותית תמיד ובעיקר בתקופות משבר כלכלי עולמי כפי שאנו חווים כיום. הגברת הרכישות של מוצרים ישראלים תעזור לשמור על מקומות תעסוקה ולמנוע פיטורים גם בעיתות משבר. זאת ועוד, המוצרים הישראלים איכותיים ומותאמים לצרכן הישראלי. משכך, אנו קוראים לצרכנים לחפש את "תו מיוצר בישראל" בחנויות ובאתרי האינטרנט ולהוסיף את השיקול הפטריוטי ישראלי במגוון שיקוליהם בבחירת המוצר המתאים".  

מצ"ב רשימת המצטרפים המלאה

 

לכחול לבן 

 

 

  

תמונה גרפית
© כל הזכויות שמורות 2016 . מדינת ישראל. © Copyright 2016 . State of Israel. All rights reserved.