תמונה גרפית תמונה גרפית תמונה גרפית תמונה גרפית תמונה גרפית תמונה גרפית
תמונה גרפית
ראשי תמונה גרפית תמונה גרפית תמונה גרפיתהודעות לעיתונות תמונה גרפית תמונה גרפיתהצטרפות לרשימה תפוצה תמונה גרפית
 תמונה גרפית
מינהל סחר חוץ> מצטייני היצוא לשנת 2007 > רשימת החברות המצטיינות > אינטל ישראל – INTEL ISRAEL
תמונה גרפית
תמונה גרפית
תמונה גרפית
תמונה גרפית
רשימת החברות המצטיינות
תמונה גרפיתאבן קיסר שדות ים בע"מ – Caesarstone
תמונה גרפיתאינטל ישראל – INTEL ISRAEL
תמונה גרפיתאלביט מערכות בע"מ - ELBIT SYSTEMS LTD.
תמונה גרפיתגן שמואל מזון בע"מ –Gan Shmuel Foods Ltd.
תמונה גרפיתטבע תעשיות פרמצבטיות בע"מ - Teva Pharmaceutical Industries Ltd
תמונה גרפיתיהלומי אחים ירושלמי בע"מ - Yerushalmi Bros. Diamonds
תמונה גרפיתיקבי רמת הגולן - Golan Heights Winery
תמונה גרפיתסולל מערכות סולאריות- Solel Solar Systems
תמונה גרפיתפולימר לוג'יסטיקס - Polymer Logistics
תמונה גרפיתריקור – מערכות ואקום וקריאוגניקה
 

תמונה גרפית

 

 

ההשקעה הנבחרת

אינטל ישראל – INTEL ISRAEL

 

חברת אינטל הוקמה בסנטה קלרה, קליפורניה,  בשנת 1968 על  ידי גורדון מור ורוברט נויס.

ב-1971 הציגה אינטל את המעבד הזעיר הראשון, וכך יצרה את מהפכת המחשוב ששינתה את העולם. אינטל מעסיקה כיום 86,000 עובדים בעולם כולו.

אינטל פועלת בישראל משנת 1974. החברה עוסקת בעיקר בפיתוח ובייצור מוצרי רשת ותקשורת ומיקרו מעבדים.  היא מעסיקה יותר מ- 6100 עובדים בחמישה מוקדים ברחבי מדינת ישראל: קרית גת, פתח תקווה ,ירושלים חיפה ויקום. היקף היצוא של החברה נאמד בלמעלה מ- 1 מיליארד דולר בשנת 2007. בין השנים 2007-1999 עמד היקף היצוא של החברה עמד על 12.7 מיליארד דולר.

 

מפעל הייצור בקרית גת ( Fab 18 ) החל להיבנות בסוף 1996 והחל לייצר בשנת 1999. הוא נחשב בזמנו לגדול שבמרכזי אינטל בישראל.

המפעל בקרית גת היה הראשון בעולם שהחל לייצר את מעבד פנטיום 4 בטכנולוגיית 0.18 מיקרון , שהייתה אז המתקדמת מסוגה בעולם, במהירותה וביכולת העיבוד שלה. במהלך השנים עבר המפעל שדרוג לטכנולוגיה מתקדמת יותר (0.09 מיקרון) והחל לייצר מוצרי זיכרון מתקדמים.

כיום שייך המפעל לחברת נומוניקס, חברה בת של אינטל.
לאחרונה נפתח בקריית גת מפעל הייצור השני של אינטל .(Fab 28) המהווה כיום את מרכז הייצור הגדול ביותר של אינטל בישראל ומהגדולים בעולם. שטח רצפת הייצור גדול פי שניים מזה שהיה במפעל הקודם.

במפעל החדש, שהוקם בהשקעה כוללת של יותר מ- 3.5 מיליארד דולר, ייוצרו המעבדים המתקדמים ביותר של אינטל בטכנולוגיית 0.045 מיקרון על גבי פרוסות בקוטר 300 מ"מ. במפעל החדש מועסקים ויועסקו אלפי עובדים. 

 

מרכזי הפיתוח של אינטל בישראל, מהווים מנוע צמיחה אסטרטגי של אינטל העולמית ואחראים לחלק מפריצות דרך טכנולוגיות המשנות את פני המחשוב העולמי. כיום , המהנדסים מובילים את אסטרטגיית הניידות העולמית של אינטל. המרכזים מתמקדים בפיתוח מעבדים למחשבים, מוצרי תקשורת אלחוטית וציוד לשוק הצרכני הבידורי.

במשך השנים, פותחו במרכז טכנולוגיות הליבה של אינטל העולמית, ביניהן- המעבד למחשב האישי הראשון, טכנולוגיית MMX שבבסיס מעבד הפנטיום, פלטפורמת טכנולוגיית המחשוב הניידIntel® Centrino™, ומעבד Intel® Core™ 2 Duo המהווה בסיס למשפחות המחשבים מרובי הליבות המתקדמים של אינטל. כיום, מפתחים באינטל בישראל את הדורות הבאים במשפחות המחשוב המתקדמות, המספקות ביצועים מעולים, צריכת חשמל נמוכה, חיי סוללה ארוכים ויכולות תקשורת אלחוטית לדור הבא של מחשוב נייד. במקביל, מובילים מהנדסי  אינטל ישראל את מהפיכת ה- WiMax שתשנה את הדורות הבאים של המחשבים ושל הטלפונים הניידים, בשילוב מערכות תקשורת מתקדמות עם יישומים עשירי תוכן כמו מולטימדיה ואינטרנט.

 

אינטל שואפת להיות נכס לקהילות שבתוכן היא פועלת. הפעלת תכניות חינוך שונות, התנדבות ותרומה לקהילה, כחלק מתפישה של אחריות חברתית, הן חלק בלתי נפרד מערכי אינטל העולמית, הפועלת מתוך אמונה שהצלחה מחייבת נתינה. עשייתה של אינטל בקהילה כוללת, מעבר להשקעת משאבים כספיים (בשנת 2007 הושקעו 14 מיליון ₪),  מעורבות פעילה ורחבת היקף של העובדים השותפים בהתנדבות בפרויקטים חברתיים וחינוכיים המקנים ידע טכנולוגי, חשיבה יצירתית ומיומנות לחיים באלף השלישי. בשנת 2007 התנדבו 53% מעובדי אינטל

(3580 עובדים) בפעילויות שונות בתרומה לקהילה.

אינטל מפעילה תכניות חינוך בשיתוף עם משרד החינוך,משרד התחבורה והמשרד לאיכות הסביבה וביניהן: "לומדים עם אינטל", "אינטל לומדים וחושבים עם טכנולוגיה" , תחרות מדענים צעירים (ISEF ),"אוצרות הבטיחות" ," אוצרות הסביבה " ועוד. אינטל מקיימת גם פעילות מקיפה באקדמיה ובמכללות.

 

שמירה על איכות הסביבה היא ערך עליון באינטל. אינטל משלבת יעדי ביצוע סביבתיים בכל פעולותיה: החל משלבי התכנון והייצור של מוצריה וכלה בשלבי הבנייה והתפעול של מתקני הייצור, ניהול המשאבים וטיפול בחומרי הפסולת.

בחיפה בונה אינטל בחלק ממרכז הפיתוח את הבניין הירוק הראשון של אינטל בעולם. הבניין נמצא בהליכי הסמכה ע"פ התקן האמריקאי  LEED ורשום לקבלת תו תקן ישראלי 5281 לבניה ירוקה. בשנת 2007 השקיעה אינטל כ-20 מיליון דולר בהקמת מתקן טיפול בשפכים במפעל החדש שלה בקרית גת, בטכנולוגית MBR (ממברנות ביולוגיות). ביצועי המתקן יאפשרו שימוש חוזר בשפכים להשקייה בלתי מוגבלת בחקלאות באזור לכיש.

 

על עשייתה הכלכלית והחברתית זכתה אינטל בפרסי הוקרה רבים, ביניהם:

מגן האתיקה והשקיפות (שבי"ל), ׁאות הנשיא למתנדב. אינטל דורגה בחמישייה הראשונה, וראשונה מבין חברות ההיי- טק, בדירוג מעלה לאחריות חברתית, ודורגה במקום הראשון כ"מקום שהכי כיף לעבוד בו" ע"י BDI והמגזין הכלכלי.TheMarker  

לרגל חגיגות שנות השישים לישראל, זכתה אינטל בתואר "ההשקעה הנבחרת" לאור השקעותיה בישראל בשנים האחרונות, תרומתה המהותית ליצוא הישראלי, תרומתה לפיתוח בארץ ולתרומתה המשמעותית לקהילה בכלל ולפריפריה בפרט.

הפרס האחרון הוא תוצאה של למעלה מ- 30 שנות פעילות אינטנסיבית של החברה בישראל, הכוללות פיתוח, מחקר, ייצור ושיתוף פעולה עם הקהילות בישראל.

 

לאתר האינטרנט של אינטל ישראל. 

 

 

  I   תנאי שימוש   I  אודות האתר  I  צור קשר  I   הצעות ופניות הציבור  I   שאלות נפוצות  I   קישורים שימושיים  I   בלוגים
תמונה גרפית
© כל הזכויות שמורות 2015 . מדינת ישראל.
© Copyright 2015 . State of Israel. All rights reserved.